Diany, Hipolita, Kasjusza 15 sierpnia, 2022 23:59:59
Ostrów Wielkopolski

Aktualności

23.10.2019

Kampania ,,OSTRÓW smogowi mówi NIE’’. Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

Spółka CRK Zieleń i Rekreacja po raz trzeci przygotowała kampanię informacyjno – edukacyjną ,,OSTRÓW smogowi mówi NIE’’. Na jej przeprowadzenie spółka otrzymała dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Skutki zanieczyszczenia powietrza są bardzo łatwo zauważalne. Wszyscy widzimy gęsty dym, zalegający nad miastem i każdemu z nas gorzej się takim zanieczyszczonym powietrzem oddycha. Skutki smogu są jednak o wiele bardziej dalekosiężne. Ma on bowiem bardzo duży wpływ na nasze zdrowie, prowadząc między innymi do: pojawienia się alergii oraz astmy, wywołania niewydolności oddechowej, obniżenia odporności całego organizmu, wywołania chorób układu krwionośnego i serca oraz pojawienia się chorób nowotworowych.

Od trzech lat spółka CRK Zieleń i Rekreacja prowadzi działania mające na celu edukację mieszkańców, tych najmłodszych i tych starszych. W ramach akcji ,,OSTRÓW smogowi mówi NIE’’ w mieście pojawiły się billboardy propagujące kampanię. Natomiast w placówkach oświatowych, miejscach użyteczności publicznej oraz na przystankach zawisły banery i plakaty. Dla dzieci ze szkół podstawowych spółka CRK Zieleń i Rekreacja przygotowała konkurs plastyczny "Chcemy oddychać w Ostrowie’’. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie przesłali blisko 400 prac!

  

  

Wyniki konkursu plastycznego ,,Chcemy oddychać w Ostrowie’’

Kategoria klasy I – III: 1. Maja Dziuba (SP 9, kl. IIIa), 2. Zuzanna Nowak (SP 4, kl. Ia), 3. Gabriela Szczucka (SP 11, kl. I b); wyróżnienia: Leon Hełka (SP nr 13, kl. Ib) i Mateusz Witczak (SP 9, kl. Id).

Kategoria klasy IV – VI: 1. Magdalena Wietecka (SP 4, kl. VI), 2. Lena Daszczyk (SP 6, kl. Vb),  3. Olga Kazowska (SP 5, kl. VId); wyróżnienia: Antonina Karniej (SP 14, kl. Via) i Lena Kowalczyk (SP Edukator, kl. IV).

Kategoria klasy VII – VIII: 1. Marta Przewoźna (SP 5, kl. VIIId), 2. Karol Kasperek (SP 7, kl. VIIIa), 3. Sara Tanaś (SP 5, kl. VIII); wyróżnienia: Maria Kubacka (SP 5, kl. VIII) i Natalia Pokrywa (SP 7, kl. VIII).

Nagrody pocieszenia: Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek: Zofia Olszak (kl. I), Michalina Kucharska (kl. I), Wojciech Nowak (kl. III), Julia Załustowicz (kl. III), Maja Staniewska (kl. III), Lilianna Muszyńska (kl. III); Szkoła Podstawowa nr 1: Mikołaj Netter (kl. IIa), Weronika Pawelec (kl. IIIa), Weronika Matczak (kl. IIIb), Julia Misterska (kl. IIIa), Lena Majchrzak (kl. IIIb); Szkoła Podstawowa nr 2: Nadia Wiśniewska (kl. I); Szkoła Podstawowa Mądra Sowa: Marta Richter (kl. III); Szkoła Podstawowa nr 14: Julian Pietras (kl. IIa), Amelia Powolna (kl. IIa).

Nagrody zostały wręczone 20.10.2019r. w Parku Północnym w Ostrowie podczas obchodów Święta Drzewa. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

  

    

9.10.2019

ŚWIĘTO DRZEWA 2019. Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "OSTRÓW smogowi mówi NIE"

Zapraszamy 20 października 2019 r. do Parku Północnego (przy skrzyżowaniu ul. M. Konopnickiej i W. Reymonta) na ŚWIĘTO DRZEWA w godz. 12:00-15:00. Jest to już 17. Ogólnopolska, a 5. Miejska edycja tego święta. 

Głownym celem ŚWIĘTA DRZEWA jest sadzenie nowych drzew! Dodatkowo przewidziano akcje towarzyszące temu świętu takie jak: bezpłatne sadzonki drzew dla mieszkańców miasta, zbiórka karmy i wyposażenia dla Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim, zbieranie nakrętek dla chorego Kubusia. Wszystkie przyniesione rzeczy będzie można oddać w godzinach trwania akcji w zamian za cebulki kwiatów.

CRK Zieleń i Rekreacja Sp. z o.o. zaprasza wszystkie dzieci z ostrowskich szkół na rozstrzygnięcie eko konkursu plastycznego w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej "OSTRÓW smogowi mówi NIE", który został dofinansowany ze środków WFOŚiGW w Poznaniu.

23.09.2019

Konkurs plastyczny - zapraszamy!

3.09.2019

Wrzesień pełen atrakcji na Piaskach

Aktywny wypoczynek

Rozpoczął się rok szkolny. Nie oznacza to jednak, że we wrześniu nie można przyjemnie spędzić czasu na Piaskach Szczygliczce. Atrakcji nie brakuje.

Osoby lubiące spędzać aktywnie wolny czas, na Piaskach na pewno nie będą się nudziły. Tu każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Na miłośników ruchu czekają m.in.:boiska do siatkówki plażowej, boisko wielofunkcyjne do gry w koszykówkę, piłkę ręczną oraz tenisa ziemnego, ścieżka zdrowia na której znajduje się 16 stacji do ćwiczeń o długości ponad 800 metrów, siłownia zewnętrzna oraz trzy place zabaw dla najmłodszych.

Tych, którzy oprócz ruchu potrzebują także odrobiny adrenaliny, zapraszamy do parku linowego. Tu czekają ciekawe przeszkody rozmieszczone na drzewach na wysokości od 2,5 do 7 metrów. Do dyspozycji są cztery trasy. Trasa zielona przeznaczona przede wszystkim dla dzieci, niebieska i pomarańczowa to trasy o średnim poziomie trudności, a czerwona trudna - dla wymagających.

Park linowy w soboty otwarty jest od godz. 14.00 do 19.00, a w niedzielę od godz. 12.00 do 19.00.Grupy zorganizowane mogą skorzystać z parku linowego od poniedziałku do piątku, ale muszą wcześniej się zapisać dzwoniąc pod numer telefonu: 691-172-226.

Świetną zabawę na świeżym powietrzu połączyć można z nauką w działającym od kilku lat Centrum Edukacji Ekologicznej. Jednym z elementów Centrum jest Park Olbrzymich Owadów. Tam z bliska przyjrzeć się można m.in. owadom żyjącym wokół nas. Spacerując po parku znajdziemy również figury grzybów rosnących w naszych lasach oraz eksponaty pszczelarskie. Spotkamy także nowych mieszkańców – 15 eksponatów ptaków. Park Olbrzymich Owadów otwarty jest we wrześniu w następujących godzinach: poniedziałek - piątek od godz. 14.00 do 19.00; sobota od godz. 14.00 do 19.00; niedziela od godz. 12.00 do 19.00.

Po wizycie w parku warto odwiedzić ścieżki edukacyjne m.in. o występującej faunie i florze czy też walce z niska emisją. Centrum Edukacji Ekologicznej organizuje dla grup dzieci i młodzieży zielone lekcje podczas których poznają i uczą się ekologicznych zachowań. Do dyspozycji m.in. bogata kolekcja filmów ekologicznych, warsztaty plastyczne, gry i zabawy.

Podczas pobytu na Piaskach koniecznie trzeba odwiedzić restaurację Plażową. Tu wszystkie serwowane dania przygotowywane są ze świeżych, najwyższej jakości produktów. Restauracja organizuje imprezy okolicznościowe, wesela, chrzciny, komunię czy spotkania firmowe. Do dyspozycji gości są klimatyzowane sale na 20, 40 i 80 miejsc. Drewniane wnętrze restauracji sprawia, iż klimat każdej imprezy jest niepowtarzalny.

Restauracja otwarta jest w każdy weekend - w sobotę od godz. 13.00, a w niedzielę od godz. 12.00. Chcąc wynająć restaurację na imprezę okolicznościową prosimy dzwonić pod numer telefonu: 691-172-226.

Zapraszamy

23.07.2019

Co warto zobaczyć na Piaskach w wakacje?

Ośrodek PARK PRZYGÓD Piaski-Szczygliczka ma wiele wiele atrakcji, dla każdego!

Na odwiedzających czekają atrakcje takie jak: cztery trasy parku linowego o różnym stopniu trudności - łatwa ZIELONA dla najmłodszych i nie tylko, średnia NIEBIESKA i POMARAŃCZOWA oraz trudna CZERWONA.

Park Olbrzymich Owadów -  miejsce gdzie możemy z bliska przyjrzeć się owadom na co dzień żyjącym wokół nas. Ale to nie wszystko! Można się także przyjrzeć ogromnym GRZYBOM oraz PTAKOM, które znakomicie uzupełniły dotychczasową ofertę. Odwiedzający mogą dowiedzieć się z tabliczek informacyjnych m.in. o muchomorze, kurce czy prawdziwku, a także o sikorce, wróbelku czy bocianie... Dodatkowo przed wejściem umieszczone zostały gry edukacyjne - puzzle z obrazami grzybów.

       

Spragnionych kąpieli słonecznych i wodnych zapraszamy do skorzystania z trzech plaż oraz wyznaczonego kąpieliska. Kąpielisko otwarte jest od 20 czerwca 2019 do 1 września 2019 r., strzeżone przez ratowników codziennie w godz. 10:00-18:00.

Kolejka turystyczna kursuje w niedziele na trasie PARK OLBRZYMICH OWADÓW - Piaski - ul. Limanowskiego - Piaski - PARK OLBRZYMICH OWADÓW w godzinach 14;00-19;00. Bilety do zakupienia przy kasie wejścia do Parku Olbrzymich Owadów.

Na odwiedzających czekają trzy place zabaw, ścieżki pieszo rowerowe, dla aktywnych boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią, boiska do piłki siatkowej plażowej, siłownia na świeżym powietrzu. Dla miłośników kąpieli słonecznych i wodnych - piaszczysta plaża z miejscem do kąpieli, wypożyczalnia sprzętu wodnego oraz wake park przy Restauracji Plażowa.

Zapraszamy również do skorzystania z bogatej oferty gastronomicznej. Jeśli tylko dopisze pogoda, codzienne otwarte będą: punkt gastronomiczny przy Parku Olbrzymich Owadów, Restauracja Plażowa wraz z punktem z lodami przy Restauracji, bary Zielona Przystań oraz Tawerna na Piaskach.

Do zobaczenia!