Diany, Hipolita, Kasjusza 15 sierpnia, 2022 23:59:59
Ostrów Wielkopolski

Aktualności

17.06.2020

Park Przygód Piaski Szczygliczka zaprasza

Piękna pogoda czas wakacyjnej kanikuły więc jeśli wypoczynek to tylko na ośrodku Piaski Szczygliczka. Tu każdy znajdzie coś dla siebie.

Dla miłośników aktywnego spędzania casu otwarto boisko wielofunkcyjne do gry w koszykówkę, piłkę ręczną oraz tenisa ziemnego. Można także korzystać ze ścieżki zdrowia o długości ponad 800 metrów, na której znajduje się 16 stacji do ćwiczeń. O swoją kondycję zadbać można na siłowni zewnętrznej, a na najmłodszych czekają 3 place zabaw. Tych, którzy oprócz ruchu potrzebują także odrobiny adrenaliny, zapraszamy do otwartego - od 11 czerwca - parku linowego, gdzie przeszkody rozmieszczone są na drzewach na wysokości od 2,5 do 7 metrów. Do dyspozycji cztery trasy o różnym stopniu trudności. Trasa zielona przeznaczona przede wszystkim dla najmłodszych, niebieska i pomarańczowa to trasy najbardziej popularne natomiast czerwona „trudna” dla wymagających.

Będąc na Piaskach warto zajrzeć do Parku Olbrzymich Owadów. Tam z bliska przyjrzeć można się m.in. owadom żyjącym wokół nas. Spacerując po parku znajdziemy również figury grzybów rosnących w naszych lasach oraz eksponaty pszczelarskie. Nasza najnowsza propozycja, to ścieżka edukacyjna pod nazwą Ptasie Miasto. Tu poznacie, jak żyją ptaki, jakie mają zwyczaje, a także dowiecie się m.in. jak wysoko latają, jak szybko i dlaczego ptaki są obrączkowane.

Już 27 czerwca uruchomione zostanie strzeżone kąpielisko. Nad bezpieczeństwem przebywających nad wodą czuwać będą ratownicy ostrowskiego WOPR. Będzie można skorzystać z wielu atrakcji wodnych m.in. wypożyczyć rowery wodne, kajaki czy skorzystać z serfowania na desce w wakeparku.

Podczas pobytu na Piaskach koniecznie trzeba odwiedzić restaurację Plażową. Na najmłodszych czekają pyszne lody i desery, a dla rodziców wspaniała kawa i duży wybór deserów. Można również liczyć na bardzo dobry obiad, gdyż w Plażowej wszystkie serwowane dania przygotowywane są ze świeżych, najwyższej jakości produktów.

20.04.2020

Ośrodek Piaski Szczygliczka otwarty!

Ośrodek Piaski Szczygliczka otwarty

Od 20 kwietnia Rząd RP rozpoczął pierwszy etap otwierania gospodarki i ogłosił harmonogram luzowania ograniczeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa.

A to oznacza, że mogliśmy otworzyć ośrodek Piaski Szczygliczka. Nadal jednak nie można korzystać z placów zabaw, siłowni oraz ścieżek zdrowia.

Zapraszamy jednak do spacerów, biegania czy uprawiania nordic walking.

Od 4 maja kolejny etap otwerania obiektów. Więcej szczegółów na stronie OBIEKTY

17.03.2020

Zamknięcie obiektów

UWAGA!!!

CRK Zieleń i Rekreacja Sp. z o.o. w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną informuje, że z dniem 1 kwietnia 2020 roku do odwołania wprowadza się zakaz korzystania z OŚRODKA PIASKI SZCZYGLICZKA.

Zakaz dotyczy również korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich. Szczegóły na www.gov.pl

Jednocześnie informujemy, że do odwołania zamknięto wszystkie obiekty sportowe i rekreacyjne: boiska, orliki, place zabaw, siłownie zewnętrzne.

LISTA OBIEKTÓW

Restauracja Plażowa z dniem 14.03.2020r. do odwołania będzie nieczynna. Informacje dotyczące rezerwacji oraz imprez okolicznościowych dostępne pod nr tel: 691-172-226

Od dnia 16.03.br do odwołania, zamknięta została toaleta publiczna na terenie Ośrodka Piaski-Szczygliczka.

O wszelkich zmianach i terminie ponownego otwarcia, będziemy informować na stronie internetowej.

CRK Zieleń i Rekreacja Sp. z o.o.

26.02.2020

Restauracja Plażowa szuka KUCHARZA